Merhaba isminiz nedir?

Ahmet Akınsel

Bize biraz kendinden bahseder misin?

10 yıldır aktif olarak müzisyenlik yapmaktayım. Aldığım Lisans (Mütercim Tercümanlık) ve Yüksek Lisans (RTS) eğitimi yazılım içermeyen alanlardı. Kursa katılma motivasyonum: pandemi dönemi müziğe uygulanan ambargodan doğan bir çıkış arayışı ve yeni bir alanda kendimi geliştirme isteği olarak tanımlayabilirim.

Kurs sonrası planlarınız neler? Şimdiye kadar gerçekleşen oldu mu?

Kursu tamamlamamın üzerinden uzun bir süre geçmediği için henüz uzun vadeli planlarım şekillenmedi. Şuan için kurs sonrası aldığım eğitimi pekiştirmek, yazılım alanında tecrübe kazanmak ve mobil uygulama alanında kendimi geliştirmek gibi planlarım var. Cyprus Codes bünyesinde çalıştığım süre boyunca farklı projelerde çalışmanın verdiği avantajdan ötürü bahsettiğim planları gerçekleştirmekte olduğumu söyleyebilirim.

Piyasadaki diğer kurslar yerine (veya online kurslar yerine) Cyprus Codes'u seçme sebebiniz neydi?

Cyprus Codes’u seçme sebebim daha önce Manchester Codes bünyesinde müfredatın denenip kanıtlanmış olması ve söz konusu müfredat ile gerçek hayatta başarı yakalamış olmalarıdır.

Cyprus Codes Fastrack Full Stack Developer kursunda sizi en çok mutlu eden şey neydi?

Daha önce söylediğim gibi yazılımla ilgili herhangi bir deneyimim olmadığı için kursta aldığım eğitim sayesinde neler yapabileceğimi görmek beni en mutlu eden şey olduğunu söyleyebilirim.

Kurs boyunca en zorlandığınız şey ne oldu?

Konuların yoğunluğu nedeniyle sıkı ve tempolu çalışma programı gerektirmesi.

Kurs ile sosyal yaşantınızdaki sorumluluklarınızın dengesini nasıl kurdunuz?

Kurs saatleri çalışan bireylere de uygun olduğu için sosyal yaşantımdaki sorumluluklarımı fazla etkilememiştir.

Kurstaki deneyiminiz hakkında eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Kursun içeriği iş hayatında çok sık rastlanan teknolojileri ve dilleri içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple kursu tamamladıktan 2-3 ay sonra bu alanda iş hayatına girdiğimde büyük bir zorluk yaşamadım. Bunun dışında iletişim platformumuz olan Slack üzerinden hem kursu tamamlayanlar hem yeni başlayanlar hem de eğitmenlerimizle iletişim içinde olduğumuzdan fikir alışverişine ve öğrenmeye devam ediyorum.

Şu anda kursa katılacak olan kişilere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Kurs müfredatı birçok konu barındırdığından kurs süresi boyunca yılmadan çalışmanızı, yeni teknolojilerle kütüphanelere açık olmanızı ve vazgeçmemenizi öneririm :).

Next - Buse Özkan